تله مدیسین یا مشاوره از راه دور پزشکی چیست؟

تله مدیسین یا مشاوره از راه دور پزشکی چیست؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی (تله مدیسین)، مشاوره تلفنی و نوبت دهی آنلاین. با دکتر ساینا می توانید با بیش از 400 پزشک متخصص در 44 تخصص گفتگو کنید. همچنین می توانید جواب آزمایش ها، مدارک و مستندات پزشکی خود را در حین مشاوره برای دکتر بصورت آنلاین بفرستید.

تکنولوژی به کمک ما آمده است تا بتوانیم زندگی آسان‌تری داشته باشیم. در حیطه‌ی خدمات پزشکی و درمانی نیز می‌توانیم با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، به روشی سریع‌تر و آسان‌تر، مشاوره پزشکی دریافت کنیم. یکی از روش‌های نوین دریافت خدمات پزشکی، تله مدیسین (Telemedicine) یا پزشکی از راه دور است. می‌توان گفت تله مدیسین یک نوع مشاوره پزشکی از طریق تلفن یا اینترنت است. در کشورمان نیز چند سالی است کسب و کارهایی در این حوزه مشغول فعالیت هستند. یکی از آن‌ها سامانه تله مدیسین دکتر ساینا است. تله مدیسین دکتر ساینا به شما کمک می‌کند به شکل آسان‌تر با پزشک و متخصصان سلامت جسم و روان در ارتباط باشید. برای دریافت خدمات به وب‌سایت www.drsaina.com مراجعه کرده یا اپلیکیشن دکتر ساینا را نصب کنید. در این نوشته توضیحات بیشتری درباره تله مدیسین ارائه می‌کنیم.

تله مدیسین یا مشاوره از راه دور پزشکی

معرفی تله مدیسین

تله مدیسین به مجموعه راه‌های ارتباط مراجع و متخصص سلامت از راه دور گفته می‌شود. تله مدیسین روشی برای ساده‌تر کردن دسترسی افراد به خدمات درمانی است. این روش از چند دهه‌ی گذشته رواج زیادی پیدا کرده است، اما با رواج بیشتر اینترنت، استفاده از آن بسیار ساده‌تر شده است. با استفاده از تله مدیسین دیگر نیازی نیست برای مشاوره با پزشک مسیرهای طولانی را طی کنید. می‌توانید از محیط امن منزل خود مشاوره آنلاین پزشکی دریافت نمایید. همچنین افرادی که دسترسی آسان به متخصصین ندارند، با این راهکار می‌توانند خدمات باکیفیت بالا را دریافت کنند. 

  • تله مدیسین چه مزایایی دارد؟

برای استفاده از خدمات مشاوره پزشکی تله مدیسین فقط کافی است به خط تلفن یا اینترنت دسترسی داشته باشید. با این روش دسترسی شما به پزشک بسیار ساده‌تر است و می‌توانید تمام علائم بدنی یا روانی خود را با متخصصین سلامت در میان بگذارید. از آنجایی که در بیشتر مواقع تشخیص سریع عارضه‌ها به درمان آن‌ها کمک می‌کند، این دسترسی سریع و آسان موجب داشتن بدنی سالم‌تر و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها خواهد شد. 

معرفی تله مدیسین

همچنین استفاده از خدمات تله مدیسین می‌تواند در زمان و هزینه‌های ما صرفه‌جویی کند. برای عده‌ای از افراد بودن در محیط‌های جدید اضطراب زا است یا برخی از افراد به بیماری‌هایی دچار هستند که تحرک را برایشان دشوار می‌کند. این گروه ها می‌توانند با کمک گرفتن از سیستم‌های تله مدیسین بدون نیاز به مراجعه حضوری، مشاوره پزشکی دریافت کنند. علاوه بر این، معمولاً در روش تله مدیسین دسترسی به اطلاعات پزشکان ساده‌تر است و می‌توانیم از بین گزینه‌های بیشتر، مناسب‌ترین فرد را برای دریافت مشاوره انتخاب نماییم. 

سامانه اینترنتی دکتر ساینا، منبع مناسبی برای دسترسی به مشاوره سلامت از طریق تله مدیسین می‌باشد. در این سامانه بیش از 450 متخصص در تمام حیطه‌های مختلف پزشکی فعالیت دارند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، مناسب‌ترین دکتر را انتخاب نمایید. همچنین تمام متخصصان این سامانه توسط کمیته تخصصی پزشکی دکتر ساینا بررسی و صلاحیت آن‌ها تایید شده است. برای دریافت خدمات متنوع، به وب‌سایت www.drsaina.com مراجعه کرده یا اپلیکیشن دکتر ساینا را نصب کنید. 

با استفاده از سیستم‌های تله مدیسین از چه تخصص‌هایی می‌توان مشاوره گرفت؟

با استفاده از تله مدیسین تقریباً می‌توانید با تمام متخصص‌های حیطه‌ی سلامت در ارتباط باشید. در ادامه بعضی از رایج‌ترین متخصصانی که از طریق تله مدیسین مشاوره ارائه می‌دهند را معرفی می‌کنیم:

  • رادیولوژی

رادیولوژیست به شکل ویژه آموزش دیده است تا با استفاده از اطلاعات به دست آمده از تصویربرداری‌های پزشکی، سلامت فرد را مورد ارزیابی قرار دهد. معمولاً رادیولوژیست همراه با دیگر پزشکان کار می‌کند. می‌توانید نتیجه آزمایشات رادیولوژی خود را از طریق سامانه تله مدیسین دکتر ساینا با رادیولوژیست در میان بگذارید و نظر او را درباره سلامتی خود جویا شوید. 

سیستم های تله مدیسین

  • سلامت روان

شاید بتوان گفت یکی از پرطرفدارترین مدل‌های مشاوره سلامتی از طریق تله مدیسین، مربوط به متخصصان حیطه سلامت روان است. با استفاده از این روش افراد می‌توانند دغدغه‌های روان‌شناختی خود را با متخصص در میان بگذارند و توصیه‌های مناسبی دریافت نمایند. این راهکار حتی دریافت خدمات برای افرادی که نمی‌توانند به شکل حضوری مراجعه کنند را ممکن کرده است. 

  • متخصص کودکان

منتظر ماندن در اتاق‌های انتظار پزشکان زمانی که کودکمان همراه ماست می‌تواند چالش‌برانگیزتر باشد. بنابراین با استفاده از تله مدیسین به راحتی می‌توان وضعیت رشدی و سلامتی کودک را تحت بررسی قرار داد. همچنین متخصص کودکان توصیه‌های لازم در زمینه فرزندپروری را به والدین ارائه می‌کند. 

  • متخصص پوست و مو

با کمک گرفتن از روش تله مدیسین، کاربران می‌توانند در هر شرایطی از طریق تلفن، کامپیوتر یا تبلت با متخصص پوست ارتباط برقرار کنند. این متخصص عارضه‌های مختلف پوستی مانند اگزما و آکنه را مورد بررسی قرار می‌دهد. 

برای دریافت مشاوره آنلاین پزشکی از طریق تله مدیسین، کافی است به سامانه اینترنتی دکتر ساینا مراجعه کنید. می‌توانید پروفایل متخصصان مختلف را مطالعه کرده و نظر دیگر کاربران را درباره هر فرد بخوانید. بر اساس این اطلاعات انتخاب مناسب‌ترین گزینه آسان‌تر می‌شود. دریافت تله مدیسین به دو روش تلفنی یا آنلاین از طریق این سامانه ممکن شده است. برای دریافت خدمات از سایت تله مدیسین دکتر ساینا دیدن کنید. همچنین می‌توانید اپلیکیشن دکتر ساینا را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کرده از خدمات مختلف ارائه شده توسط این برنامه بهره‌مند شوید.

 

سلب‌ مسئولیت: مجموعه‌ «دیتاجو» در تهیه‌ و تنظیم این مطلب که صرفا جنبه تبلیغاتی دارد نقشی نداشته و مسئولیتی راجع به صحت آن نمی‌پذیرد.