سوالات متداول کاربران از دیتاجو ❗️❓ | پاسخ شما اینجاست

سوالات متداول کاربران از دیتاجو

دیتاجو دقیقا چی است؟

دیتاجو بهشت جستجوگرها است که یک جستجوگر تخصصی و پایشگر هوشمند فایل در اینترنت و فضای مجازی محسوب می شود و به صورت خودکار با موتور جستجوی هوشمندش اقدام به جمع آوری لینک فایل های منتشر شده از سایت های ارائه دهنده فایل و فروشگاه های فایل می کند و فایل ها را بدون دخل و تصرف در اختیار کاربران قرار می دهد.

می خواهم درباره داستان دیتاجو و اهدافش بیشتر بدانم

دیتاجو دقیقا چی نیست؟

دیتاجو چون یک فروشگاه اینترنتی نیست به همین خاطر در خرید و فروش فایل ها، توضیحات و مطالب مربوط به فایل ها و حتی قیمت‌گذاری فایل ها نیز هیچ دخالتی ندارد.

دیتاجو چه کمکی به کاربران و دانشجویان می کند؟

دیتاجو با دارا بودن قابلیت جستجوی حرفه ای و آسان فایل، مرجعی کامل در زمینه ی پیدا نمودن فایل ها می باشد و دسترسی کاربران را به فایل های مورد نیازشان را در اینترنت تسریع می کند.

چگونه می توانم فایل مورد نظرم را جستجو و پیدا کنم؟

به راحتی می توانید با استفاده از جستجوی حرفه ای تعبیه شده در سایت دیتاجو با وارد نمودن موضوع و عنوان یا نام فایل، جستجوی خود را انجام داده و فایل مورد نظر خود را پیدا کنید.
حتی می توانید از دسته بندی های موجود در سایت استفاده کرده و فایل های مربوط به موضوعات مورد علاقه خود را مشاهده نموده و جستجوی خودتان را تکمیل کنید.

 

می‌خواهم همین الان فایل مورد نظرم را جستجو و پیدا کنم 

هنگام خرید و تهیه یک فایل از یک فروشگاه فایل چه نکاتی را باید رعایت کنم؟

 • حتما از فروشگاه های معتبری که تابع قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشند و فروششان بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در قانون تجارت الکترونیک صورت می پذیرد و قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان و قانون کپی رایت را رعایت می کنند دارای نماد ساماندهی و نماد اعتماد الکترونیکی نیز هستند فایل هایتان را بررسی و جستجو کنید.
 • قبل از خرید یک فایل حتما از عدم وجود آن فایل به صورت رایگان در سایت ها و فروشگاه های معتبر دیگر اطمینان حاصل کنید و در انتخاب فایل دقت بیشتری کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.
 • قبل از خرید فایل در صورتی که محتوای فایل به خوبی توضیح داده نشده است، از طریق ارسال پیام به فروشگاه ارایه دهنده فایل، اطلاعات کامل مربوطه را دریافت نمایید و بعد تصمیم به خرید بگیرید.
 • قبل از خرید فایل، قوانین و مقررات فروشگاه مربوطه، راهنمای خرید و پرداخت، تضمین های خرید و نحوه دانلود فایل از سایت فروشگاهی مربوطه را به طور کامل مطالعه نمایید.
  توجه داشته باشید که برای خرید اینترنتی یک فایل از یک فروشگاه، معمولا آدرس ایمیل معتبر، شماره موبایل، اطلاعات کارت بانکی نیاز می باشد.

فایل هایی که مبلغشان زیر 5 و یا 10 هزار تومان است پرداخت صورت نمی پذیرد! چه کاری باید انجام بدهم؟

بعضی از بانک های دولتی و خصوصی مثل بانک ملت و صادرات و … محدودیت پرداخت برای تراکنش‌های زیر 5 و یا 10 هزار تومان روی درگاه‌های غیرحضوری (پرداخت) و اینترنتی دارند که به مسائل پرداخت کارمزد تراکنش ها و اصلاح آن توسط بانک مرکزی مربوط می شود.
لذا راه کار رفع مشکل محدودیت پرداخت برای زیر 5 و یا 10 هزار تومان فقط به صورت زیر پیشنهاد می گردد:
• استفاده از کارت های بانکی که محدودیت پرداخت را فعلا ندارند.

چگونه می توانم سفارشم را از فروشگاه فایلی پیگیری کنم و حتی قدردانی و پیشنهادات و شکایات خود را مطرح نمایم؟

این سوال جز سوالات متداول کاربران و پرتکرارترین هاست. به خاطر اینکه دیتاجو در فرآیند خرید و فروش فایل ها هیچ دخالتی ندارد، اطلاعات سفارش و خرید شما را نیز به هیچ عنوان در اختیار نخواهد داشت تا پیگیری های لازم را برایتان انجام بدهد.

به همین جهت برای پیگیری سفارش خود لازم هست که از طریق فروشگاهی که از آن خریداری نموده اید، اقدام کنید.

بهتر است در ساعات اداری با فروشگاه مورد نظر تماس بگیرید که برای این کار می توانید نام فروشگاه را در گوگل جستجو کرده و سپس از طریق صفحه “تماس با ما” ی فروشگاه مورد نظر راه های ارتباطی و نحوه تماس با فروشگاه را مشاهده نمایید.

همچنین اگر در سایت فروشگاه مورد نظر، اطلاعات تماس فروشگاه را نمی‌توانید پیدا کنید، می توانید روی علامت و نماد ساماندهی و یا نماد اعتماد الکترونیکی کلیک کرده تا اطلاعات تماس فروشگاه مورد نظر به شما نمایش داده شود.

به خاطر نمی آورم که از چه فروشگاهی فایلم را خریداری نموده ام چه کاری باید انجام بدهم؟

به راحتی می‌توانید به یکی از روش زیر، فروشگاه مورد نظر خود را پیدا نمایید:

 • چک نمودن ایمیل ها و یا پیامک هایتان با بررسی نمودن عنوان فایل، کد سفارش، کد پرداخت جهت پیدا نمودن نام فروشگاه
 • جستجوی نام فایل خریداری شده در دیتاجو و بررسی فروشگاه های فروشنده آن فایل

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا چگونه است؟

بانک مرکزی ایران برای این که کلاهبردارها و مجرمین فضای مجازی نتوانند از اطلاعات بانکی کاربران سواستفاده کنند، رمز یک ‌بارمصرف پویا را جایگزین رمز دوم ثابت (ایستا) یا همان رمز اینترنتی نموده اند لذا با توجه به اینکه که رمز دوم همیشه در حال تغییر است و هر رمز، تنها یکبار برای تراکنش‌های بانکی غیرحضوری قابل استفاده است، امنیت آن بالا بوده و امکان لو رفتن آن نیز کاهش پیدا می‌کند.

در نظر داشته باشید که کلیه ی خریدهای اینترنتی فقط با استفاده از رمز دوم یک بارمصرف میسر می باشد و همچنین شما با اطمینان خاطر بیشتری تراکنش‌های بانکی اینترنتی غیرحضوری انجام خواهید داد.

می‌خواهم رمز دوم پویای خود را فعال سازی کنم 

من فروشگاه فایل دارم، چگونه می توانم با دیتاجو همکاری کنم؟

اگر فروشگاه اینترنتی شما:

 

 • نماد اعتماد الکترونیکی دارد
 • نماد ساماندهی دارد
 • مجوز کشوری کسب و کارهای مجازی را دارد
 • قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان و قانون کپی رایت را رعایت می کند
 • به قوانین تجارت الکترونیک التزام دارد
 • قیمت فایل هایتان واقعی و منصفانه است
 • رسیدگی به شکایات کاربرانتان، دارای فرایند معتبری است
 • عرف، اخلاق، شفافیت و صداقت در محتوا و فایل هایتان نیز رعایت شده است

آنگاه تبریک می گوییم، سایت دیتاجو می تواند با فروشگاه شما همکاری هایی داشته باشد.
به همین جهت برای آغاز فرایند همکاری، با پشتیبانی دیتاجو تماس بگیرید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

من فایلی برای ارائه و فروش دارم، چگونه می توانم با دیتاجو همکاری کنم؟

از سوالات متداول کاربران دیتاجو، میتوان به این مورد اشاره داشت، پاسخ خیلی ساده است. اول باید فایل خودتان را در یک فروشگاه فایل معتبری ثبت کنید و بعد برای آغاز فرایند همکاری با پشتیبانی دیتاجو تماس بگیرید تا شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

حریم خصوصی در دیتاجو چگونه است؟

سایت دیتاجو به حفظ حریم خصوصی کاربرانش متعهد بوده و به قوانین مربوط به آن شدیدا پایبند است و هرگز اطلاعات شخصی کاربران و بازدیدکنندگان را در اختیار اشخاص و افراد دیگری قرار نمی دهد، نمی فروشد و به اشتراک هم نمی گذارد. سایت دیتاجو در پاسخ به درخواست یک فرایند قانونی مثل یک احضاریه حقوقی و یا درخواست رسمی دادگاه، برای دفاع از حقوق قانونی خود در برابر هر ادعایی طبق دستور مراجع ذیصلاح قضایی می تواند اطلاعاتی را به اشتراک مراجع قضایی بگذارد. سایت دیتاجو با بررسی های موشکافانه و بعد از طی مراحل تایید نهایی، به شرکتهای تبلیغاتی و همکار اجازه محدودی می دهد که بعضی تبلیغات مفید خود را در سایت دیتاجو ارائه کنند. به همین جهت شرکتهای تبلیغاتی قادر خواهند بود فقط اطلاعات مربوط به بازدیدهای تبلیغاتی خود شامل اطلاعات جامع کلیک های روی تبلیغات از جمله ساعت و تاریخ و عنوان تبلیغات کلیک شده، انواع مرورگرهایی که تبلیغات در آن ها مشاهده شده است و … را با استفاده از کوکی ها (Cookie) به منظور فراهم کردن فرایند تبلیغات بهتر و موثرتر برای خدمات سودمندتر برای کاربران و بازدیدکنندگان رصد کنند، بدون اینکه اطلاعات شخصی کاربران از جمله نام و نام خانوادگی و یا ایمیل کاربران و بازدیدکنندگان را در اختیار داشته باشند.

می خواهم بیشتر در رابطه با حریم خصوصی در دیتاجو بدانم